menu

Newsletter

Galeria

Festiwal Filmów Familijnych 2022

Wirtualny
spacer

Wirtualny spacer

Materiały dydaktyczne - "Czarodziejski flet"

1970-01-01,

Kategoria : SZKOŁA W KINIE

FAMILIJNYFANTASYMusicalPRZYGODOWY

Kino Światowid poleca: materiały dydaktyczne do filmu "Czarodziejski flet". Gramy od 21 kwietnia do 4 maja. Zapraszamy do umawiania seansów dla grup również poza repertuarem. 

 

Musical, którego bohaterami są młodzi ludzie. Film, w którym przeplatają się temat dojrzewania, opera i high fantasy. "Czarodziejski flet" jest swego rodzaju wprowadzeniem młodych widzów w niezwykły świat opery.

 

Akcja filmu obejmuje dwa światy - elitarną szkołę  muzyczną z internatem oraz pełną magii i niezwykłych przygód opowieść. Świat szkoły muzycznej to dobry punkt wyjścia do rozmowy o wielu kwestiach, które dotyczą życia codziennego: funkcjonowania w grupie rówieśniczej, konformizmu, szukania własnej tożsamości, pierwszego zauroczenia. Drugi świat, pełen magii, jest wprost idealny aby wprowadzić młodzież w świat baśni oraz sztuki operowej.

 

Film może skłonić do dyskusji na tematy bliskie i ważne dla młodych ludzi jak choćby pierwsza miłość, przyjaźń, próby sprostania oczekiwaniom rodziców, prześladowaniu przez grupę, pasji i marzeniach. Może też posłużyć do rozważań na temat roli sztuki w życiu człowieka.

 

Z uwagi na fakt, że większość młodych widzów świat opery uważa za zamknięty warto przed seansem przygotować i wyjaśnić im czym jest opera oraz przybliżyć postać kompozytora "Czarodziejskiego fletu" - Wolfganga Amadeusza Mozarta.

 

Informacje o filmie:

Reżyser: Florian Sigl

Produkcja: Niemcy, USA 2022

Obsada: Jack Wolfe, F. Murray Abraham, Iwan Rheon, Jeanne Goursaud, Amir Wilson

Czas: 120 min

Kategoria wiekowa: 11+

 

Więcej informacji o filmie oraz materiały edukacyjne do pobrania tutaj.

Drukuj

Nasi partnerzy


  • Kinads
  • PISF
  • Europa Cinemas
  • CICAE
  • Stowarzyszenie Kin Studyjnych