menu

Newsletter

Galeria

Festiwal Filmów Familijnych 2022

Wirtualny
spacer

Wirtualny spacer

Materiały dydaktyczne - "Kajtek czarodziej"

1970-01-01,

Kategoria : SZKOŁA W KINIE

FANTASYPRZYGODOWY

Kino Światowid poleca: materiały dydaktyczne do filmu "Kajtek czarodziej". Gramy od 3 do 16 listopada. Zapraszamy do umawiania seansów dla grup również poza repertuarem. 

Wspaniałe kino szczególnie dla młodych wdzów. Film, który powstał na podstawie powieści dla dzieci stworzonej przez Janusza Korczaka.

"Kajtek Czarodziej" przedstawia świat sprzed wielu lat, ale pokazane w nim tematy, zachowania, relacje są ponadczasowe. Historia chłopca, który odkrył w sobie niezwykłe moce i myśli, że dzięki temu pokona trudności oraz rozwiąże wszystkie problemy (nie tylko własne i swojej rodziny), jest ciekawa i wielowątkowa.

Ciekawe mogą być też wymiany myśli o relacjach międzypokoleniowych, rówieśniczych i rodzinnych; o naszych reakcjach na odejście bliskich; o postawach przyjmowanych w różnych sytuacjach; o istocie dobra i zła; o odpowiedzialności; o szkole kiedyś i obecnie; o tęsknocie, pasji, pragnieniach…

Warto zwrócić uwagę na walory wizualne filmu - scenografię, kostiumy, światło i zdjęcia, dzięki którym twórcy stworzyli pełny, spójny, wiarygodny obraz świata sprzed niemal stu lat, a jednocześnie wykreowali różne nastroje - co może być punktem wyjścia do ćwiczeń plastycznych.

 

 

Informacje o filmie: 

Reżyser: Magdalena Łazarkiewicz

Produkcja: Polska, Czechy, Słowacja 2023

Obsada: Eryk Biedunkiewicz, Grzegorz Damięcki, Maja Komorowska, Karolina Gruszka, Piotr Głowacki, Martin Hoffman

Czas: 105 min

Kategoria wiekowa: 9+

 

Więcej informacji o filmie oraz materiały edukacyjne do pobrania tutaj.

Drukuj

Nasi partnerzy


  • Kinads
  • PISF
  • Europa Cinemas
  • CICAE
  • Stowarzyszenie Kin Studyjnych