menu

Newsletter

Galeria

Festiwal Filmów Familijnych 2022

Wirtualny
spacer

Wirtualny spacer

Materiały dydaktyczne - "Szczęście Mikołajka"

1970-01-01,

Kategoria : SZKOŁA W KINIE

AnimacjaFAMILIJNY

Kino Światowid poleca: materiały dydaktyczne do filmu "Szczęście Mikołajka". Gramy od 3 do 16 marca. Zapraszamy do umawiania seansów dla grup również poza repertuarem. 

Animacja, która wiernie oddaje oryginalne rysunki twórców przygód Mikołajka jednocześnie łącząc je z biograficzną opowieścią o ich powstawaniu i o losach twórców: René Goscinny’ego i Jean-Jacques’a Sempégo.

Opowieść, w której tytułowy rysunkowy bohater, mały i ciekawy świata chłopiec, zadaje swoim twórcom niezliczoną ilość pytań a oni nie tylko odpowiadają zaspokajając jego ciekawość ale również opowiadają o swoim życiu i wyjaśniają Mikołajkowi dlaczego jest właśnie taki.

W tej animacji pojawiają się też wątki zbyt trudne dla tak małego chłopca. Obydwaj twórcy opowiedzą nie tylko o miłych wspomnieniach przy pracy nad postacią Mikołajka ale poruszą taże temat dalekich egzotycznych podróży Goscinny’ego, nieszczęśliwego dzieciństwa Sempégo, prześladowań Żydów podczas II. wojny światowej, wreszcie temat choroby i przedwczesnej śmierci pisarza oraz tęsknoty rysownika.

Mali widzowie mają okazję poznać proces twórczy, tajniki pracy pisarza i rysownika oraz najnowszą historię Francji. 

 

Informacje o filmie: 

Reżyser: Amandine Fredon, Benjaminn Massoubre

Produkcja: Francja, Luksemburg 2022

Czas: 85 min

Kategoria wiekowa: 9+

 

Więcej informacji o filmie oraz materiały edukacyjne do pobrania tutaj.

Drukuj

Nasi partnerzy


  • Kinads
  • PISF
  • Europa Cinemas
  • CICAE
  • Stowarzyszenie Kin Studyjnych