menu

Newsletter

Galeria

Festiwal Filmów Familijnych 2022

Wirtualny
spacer

Wirtualny spacer

Materiały dydaktyczne - "Vermeer. Blisko mistrza"

1970-01-01,

Kategoria : SZKOŁA W KINIE

Dokument

Kino Światowid poleca: materiały dydaktyczne do filmu "Vermeer. Blisko mistrza". Gramy od 12 do 25 maja. Zapraszamy do umawiania seansów dla grup również poza repertuarem. 

 

Film dokumentalny stworzony po to aby ukazać genezę powstania wystawy zebranych dzieł Johannesa Vermeera w Rijksmuseum. Oglądając film możemy towarzyszyć wszystkim osobom, które tworzą wystawę, opowiadają o dziełach i twórczości mistrza europejskiego malarstwa.

 

Dzięki zabiegom reżyserki możemy poznać biografię Vermeera, jego największe dzieła oraz w zagadkowej atmosferze przyjrzeć się jego twórczości. Naukowcy i badacze historii sztuki odkrywają swoje hipotezy i spostrzeżenia przed widzem, które mogą się wydawać kontrowersyjne. Pokazują że Vermeer to niejednoznaczny twórca, który nie tylko wyznaczył trendy i zasady w sztuce malarskiej, ale wykształcił swój specyficzny warsztat i styl.

 

Film z pewnością będzie interesujący dla klas humanistycznych, szczególnie dla tych uczniów, którzy swoją przyszłość wiążą z malarstwem, historią sztuki bądź innymi kierunkami artystycznymi. 

 

Informacje o filmie: 

Reżyser: Dicht bij Vermeer

Produkcja: Holandia 2023

Czas: 79 min

Kategoria wiekowa: 15+

 

Więcej informacji o filmie oraz materiały edukacyjne do pobrania tutaj.

Drukuj

Nasi partnerzy


  • Kinads
  • PISF
  • Europa Cinemas
  • CICAE
  • Stowarzyszenie Kin Studyjnych