menu

Newsletter

Galeria

Festiwal Filmów Familijnych 2022

Wirtualny
spacer

Wirtualny spacer

O NAS

 

 

Jesteśmy kinem niekomercyjnym, nasi Widzowie to wiedzą. W Kinie Światowid jest miejsce ambitne filmy, przeglądy dobrych filmów, czy repliki najważniejszych festiwali, na niszowe cykle filmowe i na edukację nie tylko najmłodszych. Dbamy o to, żeby nasze było różnorodne, więc jest i miejsce na lekkie, rozrywkowe filmy. Różnica polega na tym, że poza rozrywką dajemy coś jeszcze.

 

Dobre, bo nasze elbląskie


Kino Światowid to elbląska perełka. Istnieje jako jedne z nielicznych lokalnych kin w Polsce. Ostatnie lokalne kino. Działa nieprzerwanie od około 1963 roku. Jak to się dzieje? Kino Światowid wyrosło z potrzeb mieszkańców Elbląga. To jest nasze, czyli elblążan, kino. Do Światowida przychodzili nasi dziadkowie, rodzice spotykali się na pierwszych randkach, teraz chodzimy my. Światowid ma swoją historię, tzw. genius loci, który przyciąga.

 

Program kina i to, co w nim prezentujemy, to nie jest z góry narzucony schemat. Lubimy, gdy nasi Widzowie podchodzą do Nas, dzielą się opiniami, wrażeniami. Korzystamy również z nowoczesnych form komunikacji, np. z Facebooka, żeby być w kontakcie z naszymi Widzami.

 

Dobre, bo nowoczesne

 

Wbrew temu, co sądzą niektórzy, wyposażenie sal Kina Światowid jest równie nowoczesne, jak w sieciowych kinach. Posiadamy dwie sale kinowe z wysokiej jakości wyposażeniem kinowym. Obie sale funkcjonują w systemie kina cyfrowego 2D. Ponadto Duża Sala objęta jest systemem 3D.

 

Do tego dobry obraz, doskonały dźwięk, klimatyzacja i wygodne fotele.:-)  Nie wierzysz? Przyjdź i się przekonaj.

 

Dodajmy, że Sala kameralna kina Światowid należy do programu Europa Cinemas, jesteśmy członkiem Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych, a także Federacji Dyskusyjnych Klubów Filmowych w Polsce i Stowarzyszenia "Kina Polskie".

Nasi partnerzy


  • Kinads
  • PISF
  • Europa Cinemas
  • CICAE
  • Stowarzyszenie Kin Studyjnych