menu

Newsletter

Galeria

Paweł Maślona w Kinie Światowid

Wirtualny
spacer

Wirtualny spacer

Sobota 1 marca

art-img

Jak pokonać szatana

Godziny : 15:15
Cena : 12/14 zł
Opis :

 

Tematem filmu jest walka duchowa, a konkretnie walka z Szatanem. Autor filmu przeprowadza widza skrupulatnie przez ten problem, tłumacząc jego kontrowersyjne aspekty i udzielając wskazówek opartych na doświadczeniach ojców Kościoła. Odwiedza najbardziej znanych egzorcystów na świecie, a także innych ekspertów od walki duchowej i posługi uwalniania. Z rozmów z nimi można się dowiedzieć, jakie narzędzia Kościół oferuje do walki ze złym duchem. Eksperci mówią jak prawidłowo powinniśmy sprawować modlitwę o uwolnienie, a także kto może zwracać się do szatana w formie rozkazującej, a także jak to robić, aby to było bezpieczne. W filmie znajdzie się też wywiad z mocno dręczoną Włoszką i modlitwa nad nią. Autor filmu spotyka się również z Anią Golędzinowską, słynną modelką, która opowiada mu o silnych dręczeniach demonicznych, których doświadcza od chwili nawrócenia.

 

czas trwania: 1 godz. 10 min
gatunek: Dokumentalny
produkcja: Polska

 

W filmie występują:

O. Gabriel Amorth - egzorcysta watykański, założyciel Międzynarodowego Stowarzyszenia Egzorcystów i obecnie jego honorowy prezes
O. Cipriano de Meo - obecny prezes MSE i najdłużej posługujący egzorcysta na świecie, któremu udzielał wskazówek sam o. Pio
Ks. Alvaro Bardelli - egzorcysta, proboszcz katedry w Arezzo
Angela Musolessi - świecka współpracownica o. Gabriela Amortha, tercjarka Zakonu Świętego Franciszka
Ania Goledzinowska - nawrócona modelka
Francesca - osoba dręczona demonicznie

 

Bilety na film można nabyć online lub w kasie Centrum Spotkań Europejskich Światowid. Kasa jest czynna od poniedziałku do piątku od godz. 14.30 do 20.30. W soboty i niedziele od godz. 11:30 do 20:30. Więcej informacji pod numerem: (55) 611 20 56/76  lub pisząc na adres: kino@swiatowid.elblag.pl. Cena biletu: 14 zł normalny i 12 zł ulgowy. W poniedziałki bilety na wszystkie seanse tylko po 11 zł.

Dokument
art-img

The Metropolitan Opera: Kniaź Igor

Godziny : 17:45
Cena : 40/50 zł
Opis :

Po blisko 100 latach na scenę Met wraca operowy epos o XII-wiecznym herosie Rusi. W rolę kniazia Igora Światosławowicza, który ruszył przeciwko najeżdżającym jego ziemie Połowcom, wcieli się wybitny rosyjski bas młodego pokolenia – Ildar Abdrazakov. Ten historyczny fresk wyreżyseruje Rosjanin znany ze zrywających z tradycją, często obrazoburczych inscenizacji, które są nowym odczytaniem klasycznych dzieł. 


 Kniaź Igorto jedyna opera, autorstwa Aleksandra Borodina - kompozytora samouka, z wykształcenia lekarza i chemika, będącego jednym z najbardziej utalentowanych reprezentantów rosyjskiej szkoły narodowej XIX wieku. Obok Musorgskiego, Cui, Bałakiriewa i Rimskiego-Korsakowa współtworzył sławną grupę kompozytorów, zwaną Potężną Gromadką. Inspirowała ich rosyjska muzyka ludowa, narodowa tradycja i historia.

Opera w czterech aktach z prologiem (1890)

Libretto: kompozytor na podstawie poematu „Słowo o wyprawie Igora” nieznanego autora

Premiera niniejszej inscenizacji The Metropolitan Opera: 6 lutego 2014 roku

 

Obsada:

IldarAbdrazakov jako Igor Światosławowicz, kniaź siewierski

Oksana Dyka jako Jarosławna, jego druga żona

Anita Rachvelishvili jako Kończakówna, córka chana Kończaka

Sergey Semishkur jako Włodzimierz Igorewicz, syn Igora z jego pierwszego małżeństwa

Mikhail Petrenko jako Włodzimierz, kniaź halicki, brat Jarosławny

Štefan Kocán jako Kończak, chan połowiecki

Soliści, chór, balet i orkiestra The Metropolitan Opera

Gianandrea Noseda dyrygent

 

Realizatorzy:

reżyseria i scenografia:  Dmitri Tcherniakov

kostiumy: Elena Zaitseva

światło: Gleb Filshtinsky

choreografia: Itzik Galili

Prowadzenie podczas transmisji: Eric Owens

Realizacja telewizyjna transmisji: Gary Halvorson

 

Przedstawienie trwa około 3 godzin i 30 minut (w tym 2 przerwy). | Inscenizacja ta jest koprodukcją The Metropolitan Opera w Nowym Jorku i De Nederlandse Opera w Amsterdamie.


The Metropolitan Opera: Live in HD to wielokrotnie nagradzana seria transmisji na żywo w jakości HD z najsłynniejszego operowego teatru na świecie. Nowojorskie spektakle to wydarzenia artystycznie nieprzeciętne, zarówno pod względem wokalnym, jak i aktorskim. Każdy widz będzie miał poczucie bezpośredniego uczestnictwa w spektaklu i znajdzie się w gronie tysięcy widzów oglądających w tym samym momencie to samo przedstawienie na całym świecie.

 

Ceny biletów za pojedynczą operę: 50 zł normalny i 40 zł bilet ulgowy.

 

Bilety na film można nabyć online lub w kasie Centrum Spotkań Europejskich Światowid. Kasa jest czynna od poniedziałku do piątku od godz. 14.30 do 20.30. W soboty i niedziele od godz. 11:30 do 20:30.

 

Więcej informacji pod numerem: (55) 611 20 56/76  lub pisząc na adres: kino@swiatowid.elblag.pl.

 


OPERA
art-img

Masz talent

Godziny : 12:00; 18:15
Cena : 14/12 złotych
Opis :

"Masz talent" w reżyserii Davida Frankela ("Diabeł ubiera się u Prady", "Dwoje do poprawki") to poruszająca komedia o tym, jak spełniają się nawet najbardziej nierealne marzenia. Oparty na prawdziwych wydarzeniach film opowiada historię niezdarnego Paula Pottsa, od pełnej przeciwności losu młodości, do udziału w brytyjskiej edycji programu "Mam talent". Tym legendarnym występem wzbudził absolutną sensację i wzruszył miliony widzów oraz internautów na całym świecie. 

 

gatunek: Biograficzny, Komedia, Muzyczny

produkcja: USA, Wielka Brytania

premiera: 21 lutego 2014 (Polska) 9 września 2013 (świat)

reżyseria: David Frankel

scenariusz: Justin Zackham

 

Bilety na film można nabyć online lub w kasie Centrum Spotkań Europejskich Światowid. Kasa jest czynna od poniedziałku do piątku od godz. 14.30 do 20.30. W soboty i niedziele od godz. 11:30 do 20:30. Cena biletu: 14 zł normalny i 12 zł ulgowy. W poniedziałki bilety na wszystkie seanse tylko po 11 zł.


Więcej informacji pod numerem: (55) 611 20 56/76 lub pisząc na adres: kino@swiatowid.elblag.pl.

 


BiograficznyKOMEDIA
art-img

Borgman

Godziny : 14:00
Cena : 14/12 złotych
Opis :

Camiel Borgman (Jan Bijvoet) - mężczyzna, którego tożsamości nie znamy - ucieka ze swojej dotychczasowej kryjówki (labiryntu podziemnych korytarzy w lesie) przed pogonią uzbrojonych mężczyzn. Schronienie znajduje w mieszczańskim domu na przedmieściach. Pojawienie się Borgmana spowoduje serię niepokojących i zagadkowych wydarzeń i odkryje prawdziwe oblicze zamożnej, przykładnej rodziny: Mariny i Richarda, trójki ich dzieci oraz niani...

 

czas trwania: 1 godz. 53 min.

gatunek:  Thriller

produkcja:  Holandia

premiera:    28 lutego 2014 (Polska)

reżyseria:  Alex van Warmerdam

scenariusz:  Alex van Warmerdam

Bilety na film można nabyć online lub w kasie Centrum Spotkań Europejskich Światowid. Kasa jest czynna od poniedziałku do piątku od godz. 14.30 do 20.30. W soboty i niedziele od godz. 11:30 do 20:30.

Więcej informacji pod numerem: (55) 611 20 56/76 lub pisząc na adres: kino@swiatowid.elblag.pl.

Thriller
art-img

Tajemnica Filomeny

Godziny : 16:15; 20:30
Cena : 14/12 złotych
Opis :

Rewelacja festiwalu w Wenecji. Oparty na prawdziwej historii, wzruszający i zabawny film Stephena Frearsa („Niebezpieczne związki”, „Królowa”), który zderza ze sobą skrajnie różnych bohaterów, wykorzystując talenty aktorskie odtwórców głównych ról: JudiDench i Steve’a Coogana. "Tajemnica Filomeny" w kinie Światowid od 21 lutego do 6 marca.


Filomena Lee (JudiDench) jest prostą, religijną Irlandką zaczytującą się w tanich romansidłach, Martin Sixsmith (Steve Coogan) – błyskotliwym dziennikarzem śledczym tropiącym polityczne skandale. Tych dwoje wszystko dzieli, łączy jedynie poszukiwanie odpowiedzi na pytanie, które dręczy Filomenę od lat. Ich wspólna podróż zaczyna się w Opactwie Roscrea, do którego pięćdziesiąt lat wcześniej odesłano Filomenę, by odpokutowała hańbę, jaką okryła siebie i rodzinę.

 

 

 

 

 

 

Scenariusz filmu „Tajemnica Filomeny” stworzyli Steve Coogan i Jeff Pope na podstawie książki Martina Sixmitha, opartej na prawdziwych wydarzeniach.

 

Filomena i Martin to nietypowa para. Ona jest prostą kobietą o ufnej naturze, która sądzi ludzi po pozorach i twardo stąpa po ziemi. Mimo wszystkich niesprawiedliwości, z jakimi konfrontował ją los,  nigdy nie straciła wiary w Boga. On to inteligentny, doskonale wykształcony i świetnie poruszający się w wyższych sferach mężczyzna. Po utracie pracy w rządzie i publicznym upokorzeniu wypełnia go cynizm, a religijność jest mu obca.

 

W te dwie wzięte z życia, odmienne postaci, wcielają się znakomici aktorzy. Legenda brytyjskiego kina, zdobywczyni Oscara i Dama Imperium Brytyjskiego JudiDench („Skyfall”, „Hotel Marigold”, „Zakochany Szekspir”) oraz Steve Coogan („Prawdziwa historia króla skandali”, „24 Hour Party People”), jeden z najpopularniejszych brytyjskich komików i twórca legendarnej telewizyjnej i radiowej postaci, Alana Partridge'a.

 

Film wyreżyserował jeden z najbardziej uznanych brytyjskich twórców, dwukrotnie nominowany do Oscara Stephen Frears, autor tak wyjątkowych filmów jak m.in. „Królowa”, „Przeboje i podboje”, czy „Niebezpieczne związki”. Za produkcję odpowidaliGabrielle Tana, Steve Coogan i Tracey Seaward. Henry Normal z Baby Cow, Christine Langan z BBC Films oraz François Ivernel i Cameron McCracken z Pathe byli producentami wykonawczymi.

 

czas trwania: 1 godz. 34 min
gatunek: Dramat
produkcja: Wielka Brytania
reżyseria: Stephen Frears
scenariusz: Steve Coogan, Jeff Pope

 

Bilety na film można nabyć online lub w kasie Centrum Spotkań Europejskich Światowid. Kasa jest czynna od poniedziałku do piątku od godz. 14.30 do 20.30. W soboty i niedziele od godz. 11:30 do 20:30.

 

Więcej informacji pod numerem: (55) 611 20 56/76  lub pisząc na adres: kino@swiatowid.elblag.p

DRAMAT

Nasi partnerzy


  • Kinads
  • Sieć Kin Cyfrowych
  • PISF
  • SKSiL
  • Europa Cinemas
  • eska
  • Benefit
  • na żywo w kinach
  • Filmoteka Narodowa