menu

Newsletter

Galeria

Festiwal Filmów Familijnych 2022

Wirtualny
spacer

Wirtualny spacer

Materiały dydaktyczne - "Braty"

1970-01-01,

Kategoria : SZKOŁA W KINIE

DRAMAT

Kino Światowid poleca: materiały dydaktyczne do filmu "Braty". Gramy od 21 kwietnia do 4 maja. Zapraszamy do umawiania seansów dla grup również poza repertuarem. 

Film z nurtu coming of age, który można porównać z takimi tytułami jak "Ostatni komers" czy "Chleb i sól". Wszystkie te filmy traktują o współczesnych młodych ludziach, każdy w inny sposób.

 

"Braty" to świetna okazja do rozmowy na temat trudnej granicy pomiędzy byciem dzieckiem i dorosłym. Świat młodych ludzi ukazany w filmie jest bliski młodym odbiorcom przez co mogą lepiej zrozumieć rozterki bohaterów i zagłębić się w temat przewodni produkcji. 

 

Po obejrzeniu filmu można również porozmawiać z młodzieżą o wartościach moralnych, charakterystycznych dla pokolenia bohaterów oraz o znaczeniu otoczenia, w którym się wychowujemy dla kształtowania charakteru. Otwarte zakończenie pozostawia także możliwość dyskusji o dalszych losach bohaterów.

 

 W filmie pojawiają się treści sporne. Bohaterowie używają wulgaryzmów, piją alkohol, palą papiersoy, biorą narkotyki. Pojawiają się sceny seksu, aluzje i żarty o charakterze seksualnym. Przed zabranie młodzieży na ten film opiekun powinien zapoznać się z fabułą i materiałami, a projekcji powinna towarzyszyć rozmowa.

 

Informacje o filmie: 

Reżyser: Marcin Filipowicz

Produkcja: Polska 2022

Obsada: Hubert Miłkowski, Sebastian Dela, Marta Stalmierska, Cezary Łukaszewicz

Czas: 82 min

Kategoria wiekowa: 16+

 

Więcej informacji o filmie oraz materiały edukacyjne do pobrania tutaj.

 

 

 

 

 

 

Drukuj

Nasi partnerzy


  • Kinads
  • PISF
  • Europa Cinemas
  • CICAE
  • Stowarzyszenie Kin Studyjnych