menu

Newsletter

Galeria

Festiwal Filmów Familijnych 2022

Wirtualny
spacer

Wirtualny spacer

Materiały dydaktyczne - "Filip"

1970-01-01,

Kategoria : SZKOŁA W KINIE

DRAMAT

Kino Światowid poleca: materiały dydaktyczne do filmu "Filip". Gramy od 3 do 16 marca. Zapraszamy do umawiania seansów dla grup również poza repertuarem. 

Film inspirowany prozą Leopolda Tyrmanda, jego osobistymi doświadczeniami i przeżyciami z okresu okupacji. Tytułowy Filip, Żyd polskiego pochodzenia, to typowy kosmopolita, obywatel świata, który jedynie "prześlizguje się" przez życie. Michał Kwieciński, który jest reżyserem filmu w jego centrum stawia bohatera bardzo nietypowego dla polskieg kina wojennego. 

Film jest innym spojrzeniem na wojnę samą w sobie. W obrazie Michała Kwiecińskiego jest ona jedynie tłem, tłem dla opowiedzenia o samotności, traumie i poszukiwaniu miłości - jak mówi reżyser.

"Filip" wymaga od widza dorosłego, dojrzałego spojrzenia na historię opowiedzianą przez twórców filmu. Wręcz brawurowa rol, jaką zagrał Eryk Kulm Jr. skłania widza do myślenia o ludzkiej naturze, moralności, oportunizmie i życiowej bierności. Istotna okaże się z pewnością znajomość realiów życia w czasie II wojny światowej. Film może być znakomitym pretekstem do dyskusji o miłości i nienawiści oraz relacjach między ludźmi i społecznościami.

Film zawiera odważne sceny erotyczne, nagość i wulgarny język. Ukazana jest przemoc i zabijanie.

 

Informacje o filmie: 

Reżyser: Michał Kwieciński

Produkcja: Polska 2022

Obsada: Eryk Kulm jr, Victor Meutelet, Caroline Hartig, Zoe Straub, Sandra Drzymalska, Gabriel Raab, Robert Więckiewicz, Werner Biermeier

Czas: 125 min

Kategoria wiekowa: 17+

 

Więcej informacji o filmie oraz materiały edukacyjne do pobrania tutaj.

 


Drukuj

Nasi partnerzy


  • Kinads
  • PISF
  • Europa Cinemas
  • CICAE
  • Stowarzyszenie Kin Studyjnych