menu

Newsletter

Galeria

Festiwal Filmów Familijnych 2022

Wirtualny
spacer

Wirtualny spacer

Materiały dydaktyczne - "Prawdziwe życie aniołów"

1970-01-01,

Kategoria : SZKOŁA W KINIE

DRAMAT

Kino Światowid poleca: materiały dydaktyczne do filmu "Prawdziwe życie aniołów". Gramy od 14 do 27 kwietnia. Zapraszamy do umawiania seansów dla grup również poza repertuarem. 

 

Film inspirowany losami znanego i cenionego aktora, Krzysztofa Globisza, który w 2014 roku przeszedł rozległy udar. Poruszająca historia opowiedziana od momentu wystąpenia choroby, poprzez okres leczenia i rekonwalescencji i wracania do zdrowia, aż po moment, w którym główny bohater dzięki uporowi i determinacji wraca do pracy.

 

W prawdziwym życiu Krzysztofa Globisza bezgranicznie wspierała jego żona, w którą w filmie wciela się znakomita atorka Kinga Preis.

 

Widzimy, jak zaraz po wystąpieniu udaru, lekarze nie dają bohaterowi szans na dojście do sprawności umysłowej. Obserwujemy pełną determinacji i szaleńczej miłości walkę żony o zdrowie męża, co powoli zaczyna przynosić rezultaty. Jednocześnie obserwujemy alegorycznie ukazany wewnętrzny wysiłek aktora, który musi znaleźć siłę do dalszego życia.

 

W filmie poruszone zostały takie tematy jak: bycie niedoskonałym mężem i ojcem, trudne relacje z rodzicami, skłócona rodzina i próba wzajemnego wybaczenia sobie win. Uniwersalna tematyka jest dodatkowo pogłębiona przez fakt, iż na ekranie widzimy osobę, która to wszystko przechodziła i wciąż przechodzi naprawdę.

 

Film skierowany przede wszystkim do starszej młodzieży, która wkracza w dorosłe życie i powinna przygotować się na poruszone w produkcji kwestie. 

 

 

Informacje o filmie: 

Reżyser: Artur W. Baron

Produkcja: Polska 2022

Obsada: Krzysztof Globisz, Kinga Preis, Jerzy Trela, Anna Tomaszewska, Michał Majnicz, Olga Więcek, Juliusz Chrząstowski, Anna Dymna

Czas: 77 min

Kategoria wiekowa: 14+

 

Więcej informacji o filmie oraz materiały edukacyjne do pobrania tutaj.

 

 

Drukuj

Nasi partnerzy


  • Kinads
  • PISF
  • Europa Cinemas
  • CICAE
  • Stowarzyszenie Kin Studyjnych