menu

Newsletter

Galeria

Festiwal Filmów Familijnych 2022

Wirtualny
spacer

Wirtualny spacer

Materiały dydaktyczne - "Styczeń"

1970-01-01,

Kategoria : SZKOŁA W KINIE

DRAMAT

Kino Światowid poleca: materiały dydaktyczne do filmu "Styczeń". Gramy od 31 marca do 13 kwietnia. Zapraszamy do umawiania seansów dla grup również poza repertuarem. 

 

Łotewska produkcja nasycona emocjami, która jest niezwykle intrygująca i impresyjna. Opoweść o niepodległościowym zrywie Łotyszów w styczniu 1991. Brutalna rzeczywistość jest tłem przyspieszonego dorastania bohaterów. W filmie poruszonych jest wiele wątków: pierwsza miłość, przyjaźń, bunt, marzenia, sztuka, relacje syna z ojcem, życiowe wybory, śmierć, podziały wśród ludzi.

 

"Styczeń" może stanowić inspirację do przeprowadzenia lekcji historii najnowszej. Opowieść o odzyskiwaniu wolności przez republiki nadbałtyckie i rozpadzie ZSRR. W filmie ukazane jest także formułowanie się społeczeństwa obywatelskiego, które angażuje się we wspólne działania. 

 

Dodatkową zaletą produkcji jest fakt, że historia została opowiedziana z punktu widzenia 19-latka dzięki czemu film staje siębardziej dostępny i bliższy młodym widzom. Przed seansem należy omówić kontekst historyczny zawarty w filmie, ponieważ jest on niezbędny do zrozumienia fabuły obrazu. 

 

Informacje o filmie:

Reżyser: Viesturs Kairiss

Produkcja: Łotwa, Litwa, Polska 2022

Obsada: Kārlis Arnolds Avots, Alise Danovska, Baiba Broka, Aleksas Kazanavičius, Juhan Ulfsak

Czas: 95 min

Kategoria wiekowa: 16+

 

Więcej informacji o filmie oraz materiały edukacyjne do pobrania tutaj.


Drukuj

Nasi partnerzy


  • Kinads
  • PISF
  • Europa Cinemas
  • CICAE
  • Stowarzyszenie Kin Studyjnych