menu

Newsletter

Galeria

Festiwal Filmów Familijnych 2022

Wirtualny
spacer

Wirtualny spacer

Materiały dydaktyczne - "Szkoła magicznych zwierząt"

1970-01-01,

Kategoria : SZKOŁA W KINIE

FAMILIJNYPRZYGODOWY

Kino Światowid poleca: materiały dydaktyczne do filmu "Szkoła magicznych zwierząt". Gramy od 17 do 30 marca. Zapraszamy do umawiania seansów dla grup również poza repertuarem. 

Młodzi bohaterowie przeżywają wspaniałe przygody ze swoimi magicznymi, animowanymi zwierzętami. Niezwykła przyjaźń, która ich połączy będzie doskonałym pretekstem do dyskusji o wartościach, którymi powinniśmy się kierować w życiu.

Każdy z bohaterów musi stawić czoła własnym problemom: nieśmiałości, obcości w nowym środowisku, kłopotom rodziców. Wszystkich łączy chęć bliskości i pragnienie przyjaźni. Film stawia przed widzami pytania: jak powinien zachowywać się przyjaciel, czy warto pozostać wiernym swoim przekonaniom, co to znaczy być odpowiedzialnym za innych?

Seans sprawi, że mali widzowie poznają zalety przyjaźni, pracy w grupie a także pomoże im radzić sobie z trudnymi emocjami, które wynikają z przynależości do określonych grup równieśniczych i ich wpływów. Jest również dobrym powodem do późniejszej analizy zachowań bohaterów i porównania ich postawą widzów w ich środowiskach równieśniczych.

 

Informacje o filmie: 

Reżyser: Gregor Schnitzler

Produkcja: Nimecy, Austria 2021

Obsada: Emilia Maier,  Leonard Conrads,  Loris Sichrovsky,  Nadja Uhl

Czas: 89 min

Kategoria wiekowa: 7+

 

Więcej informacji o filmie oraz materiały edukacyjne do pobrania tutaj.

Drukuj

Nasi partnerzy


  • Kinads
  • PISF
  • Europa Cinemas
  • CICAE
  • Stowarzyszenie Kin Studyjnych