menu

Newsletter

Galeria

Festiwal Filmów Familijnych 2022

Wirtualny
spacer

Wirtualny spacer

Materiały dydaktyczne - "Wieloryb"

1970-01-01,

Kategoria : SZKOŁA W KINIE

DRAMAT

Kino Światowid poleca: materiały dydaktyczne do filmu "Wieloryb". Zapraszamy do umawiania seansów dla grup również poza repertuarem. 

Darren Aronofsky, reżyser takich filmów jak "Czarny Łabędź" czy "Requiem dla snu", powraca z najnowszym dziełem o trudnej tematyce. Tym razem jego dzieło stanowi powód do dyskusji o tematach jakże istotnych szczególnie dla młodych ludzi.

"Wieloryb" to szczera opowieść o kluczowych, choć nierzadko bolesnych, zagadnieniach w życiu każdego człowieka, które zazwyczaj są pomijane przez współczesne kino. 

Film, którego wszyscy potrzebowali. Mocny i przejmujący, dla wielu będzie bardzo wzbogacającym przeżyciem. Młodzi ludzie - w tym uczniowie, którzy będą oglądać film - przede wszystkim chcą być traktowani poważnie, pragną autentyczności. Dlatego też ta bezkompromisowa i szczera opowieść jest dla nich tak istotna. 

Oprócz tego w "Wielorybie" poruszony został temat miłości i trudnych relacji rodzinnych co może skłonić do dyskusji na temat uczuć i emocji towarzyszących młodym ludziom w związku z wyzwaniami jakie stoją przed nimi na tym etapie życia.

 

Informacje o filmie: 

Reżyser: Darren Aronofsky

Produkcja: USA 2022

Obsada: Brendan Fraser, Sadie Sink, Samantha Morton

Czas: 118 min

Kategoria wiekowa: 13+

 

Więcej informacji o filmie oraz materiały edukacyjne do pobrania tutaj.

Drukuj

Nasi partnerzy


  • Kinads
  • PISF
  • Europa Cinemas
  • CICAE
  • Stowarzyszenie Kin Studyjnych