Grafika strony Cisza, kamera, akcja! - Młodzieżowy kod filmowy

Cisza, kamera, akcja! - Młodzieżowy kod filmowy

Data: 2024-04-15

Zapraszamy na kolejne spotkanie w ramach projektu "Cisza, kamera, akcja! - młodzieżowy kod filmowy" w dniu 15.04.2024 roku o godz. 10.00. Tym razem spotkanie ze scenografią i filmem "Kochanica króla Jeanne du Barry".
 
Projekt "Cisza, kamera, akcja..." to przedsięwzięcie trzech kin, które ma na celu upowszechnienie ciekawych zawodów filmowych, zachęcenie do podejmowania prób realizacji krótkich filmów, wprawek scenariuszowych, czy aktorskich przez młodzież.
 
W kwietniu tematem przewodnim będzie scenografia, a gośćmi videopodcastu Łukasza Maciejewskiego będą Katarzyna Sobańska i Marcel Sławiński, którzy stanowią jeden z najwybitniejszych twórczych duetów w polskim kinie współczesnym. W "Młynie i krzyżu" Lecha Majewskiego ożywiali obraz Petera Bruegla, a w "Jesteś bogiem" Leszka Dawida przenosili widzów do Polski lat 90. W "Zjednoczonych stanach miłości" Tomasza Wasilewskiego kreowali opresyjną rzeczywistość szaroburego PRL-u, zaś w "Ederly" Piotra Dumały ich wnętrza budowały surrealistyczną fakturę filmowej opowieści. 
 
Po spotkaniu z nimi jeden z najwybitniejszych filmów kostiumowych ostatnich lat "Kochanica króla Jeanne du Barry" z Johnnym Deppem w jednej z głównych ról.
 
Projekt "Cisza, kamera, akcja! młodzieżowy kod filmowy realizowany jest w ramach programu Collaborate to Innovate Europa Cinemas.
 

Wkrótce na naszych ekranach

Nasi partnerzy  • Polski Instytut Sztuki Filmowej
  • Stowarzyszenie kin studyjnych
  • Europa Cinemas
  • Kinads
  • CICAE