Grafika strony Cisza. Kamera. Akcja – młodzieżowy kod filmowy

Cisza. Kamera. Akcja – młodzieżowy kod filmowy

Nowy młodzieżowy projekt w Kinie Światowid. Cisza. Kamera. Akcja – młodzieżowy kod filmowy to projekt dedykowany dla szkół i realizowany w ramach programu EuropaCinemas - Collabaorate to Innovate.

W ramach projektu nakręcimy osiem unikatowych videopodcastów (choć nie tylko). Videopodcasty te będą pokazywać sztukę filmową od kuchni. Wraz ze specjalnymi gośćmi rozłożymy to wszystko na czynniki pierwsze. Od kostiumów, po światło czy montaż. Nasz cel? Zachęcenie młodzieży do aktywnego uczestnictwa w kulturze kinowej, zakochiwanie się w kinie oraz rozwój pasji. Chcemy poprzez warsztaty/prelekcje pokazać uczestnikom, jak oglądać film od strony jego powstania, poddać go analizie, interpretacji twórcy i pokazać, jak został stworzony.

Pierwsze spotkanie (videopodcast + film) poświęcone będzie pracy operatora filmowego (z operatorem Łukaszem Guttem rozmawiać będzie krytyk filmowy Łukasz Maciejewski). Potem młodzież obejrzy film „Oficer i szpieg”. Pokaz odbędzie się 20 października 2023 roku w dużej Sali Kina Światowid o godz. 10.00.

Cykl skierowany jest do szkół średnich, chętne klasy zapraszamy do kontaktu: kino@swiatowid.elblag.pl, tel. 697 636 008

Projekt realizowany w ramach programu Collaborate to Innovate Europa Cinemas. Liderem projektu jest Kino Odeon w Sochaczewie, partnerzy: Kino Kameralne w Gdańsku, Kino Światowid w Elblągu.

 

Wkrótce na naszych ekranach

Nasi partnerzy  • Polski Instytut Sztuki Filmowej
  • Stowarzyszenie kin studyjnych
  • Europa Cinemas
  • Kinads
  • CICAE