Grafika strony Poznaję świat: Niemcy

Poznaję świat: Niemcy

Data: 2024-03-14

Kino Światowid zaprasza 14 i 15 marca na wydarzenia w ramach cyklu "Poznaję świat". Tym razem przeniesiemy się do Niemiec. W programie m.in. spotkanie z autorką książki "Taki jest Berlin"- Justyną Burzynski, seanse filmowe i warsztaty dla seniorów. 

 

Zaczynamy w czwartek 14 marca o godz. 11.00 i 17.00 spotkaniami z Justyną Burzynski, autorką bloga Berlinsko.com, a także książki "Taki jest Berlin". Poznamy stolicę Niemiec oczami pisarki, przyjrzymy się kulturze tego miasta, a także od strony warsztatowej - dowiemy się jak pisać o mieście (wstęp bezpłatny). 

Justyna Burzynski mieszka w Berlinie-Neukölln od 2012r., prowadzi blog o Berlinie — berlinsko.com. Jest autorką tekstów i zdjęć z Berlina. Współpracowała między z wieloma redakcjami. Ma na swoim koncie także komercyjne współprace w zakresie artykułów sponsorowanych, kampanii content marketingowych, treści dla mediów społecznościowych. Jej zdjęcia pojawiły się w prasie drukowanej, na internetowych portalach i w kanałach społecznościowych poświęconych Berlinowi.

Drugi dzień upłynie pod znakiem filmowym. O godzinie 9:00 odbędą się warsztaty filmowe dla seniorów. Tematem przewodnim są filmy przyrodnicze. Obowiązują zapisy pod nr tel. 55 611 20 56.

Natomiast o 11:00 projekcja filmu Daniela Bruhla pt. "Jedenaste: Znaj sąsiada swego" (wstęp bezpłatny), poprzedzona prelekcją o współczesnym kinie niemieckim. 

 

O godzinie 18.00 zapraszamy na premierowy seans filmu "Pokój nauczycielski" - ten trzymający w napięciu dramat o konformizmie, rasizmie i buncie jest wnikliwym spojrzeniem poszukiwanie prawdy we współczesnym społeczeństwie. Reżyser pokazuje najważniejsze tematy publicznej debaty: o rasizmie, sprawiedliwości, odpowiedzialności, manipulacji o zasadach moralnych. Film otrzymał 5 Niemieckich Nagród Filmowych i nominację do Oscara.

 

 

Wkrótce na naszych ekranach

Nasi partnerzy  • Polski Instytut Sztuki Filmowej
  • Stowarzyszenie kin studyjnych
  • Europa Cinemas
  • Kinads
  • CICAE