Grafika strony Dyskusyjny Klub Filmowy w maju

Dyskusyjny Klub Filmowy w maju

Dyskusyjny Klub Filmowy im. A. Munka zaprasza na wiosenne spotkanie. 9 maja o 19.00 obejrzymy najnowszy film Christiana Petzolda pt. „Czerwone niebo”. 

 

„Czerwone niebo”, reż. C. Petzold, Niemcy 2023, 98 min

Leon i Felix to dwaj przyjaciele, którzy postanowili spędzić lato w położonym w lesie domku wakacyjnym nad Bałtykiem. Ma to być czas relaksu, odpoczynku od miasta, ale też poszukiwania inspiracji do pracy. Pierwszy z nich pisze właśnie kolejną książkę, drugi próbuje skompletować fotograficzne portfolio. Kiedy mężczyźni docierają na miejsce, wygląda na to, że nie będą tam sami. Okazuje się, że jeden z pokoi zajmuje młoda dziewczyna imieniem Nadja, którą z kolei odwiedza Devid. Optymizm oraz radość z życia, jakie wnosi ta dwójka, nie współgra z pozą udręczonego artysty reprezentowaną przez Leona. Mężczyzna przechodzi kryzys twórczy, a dodatkowy stres powoduje u niego zapowiedź odwiedzin wydawcy. Chcąc nie chcąc, czwórka młodych bohaterów jest na siebie skazana, a wzajemne relacje między nimi ulegają ciągłym zmianom. Sytuacja robi się coraz bardziej napięta, gdy w okolicy wybucha seria groźnych pożarów lasu.

 

Oprócz regularnego spotkania DKF-u zapraszamy w maju na pokazy w ramach tegorocznej edycji Weekendu z Millennium Docs Against Gravity.

 

Bilety: KUP BILET

Wkrótce na naszych ekranach

Nasi partnerzy  • Polski Instytut Sztuki Filmowej
  • Stowarzyszenie kin studyjnych
  • Europa Cinemas
  • Kinads
  • CICAE